Čokoláda je vynikajúca, čokoláda je zdravá, je lákavá a ľahko dostupná. Aký blahodarný je účinok čokolády, každý deň nás prekvapuje a ponúka nám nový zážitok.

Medzi prínosy pre zdravie kladieme dôraz na:

Šťastné srdce – Početné výskumné články preukázali, že stimuluje prietok krvi, obmedzuje upchatie ciev a znižuje tvorbu zlého cholesterolu, pretože zvyšuje produkciu dobrého HDL cholesterolu. Ľudia, ktorí majú vysoký srdcový rytmus, sa odporúčajú konzumovať čokoládu, aby im srdce bilo šťastne, pretože pomáha znižovať krvný tlak. Kúzlo uvoľňujúcich svalov – aby sa horčík dostal do svalov a zabránil hromadeniu kyseliny mliečnej po namáhavom cvičení, odporúča sa používať čokoládové mlieko. Dokonalosť pre pokožku – viete, ako môžete pomocou čokolády vyzerať skvele? Kakaové maslo je najznámejšou ingredienciou používanou v kozmetickom priemysle. Vďaka svojej vysokej schopnosti zadržiavať vlhkosť, príjemnej miernej arómy a ľahkej arómy má kakaové maslo pozitívne fyziologické účinky na telo a vďaka svojim prírodným konzervačným látkam a príjemnej vôni je ideálne na prevenciu strií, hojenie popraskaných pier a upokojenie suchej a podráždenej pokožky.

Silný antioxidant z kakaa má veľký vplyv na zdravie a krásu pokožky. Denná konzumácia a používanie nielen zlepšuje kvalitu pokožky, ale môže ju tiež chrániť pred škodlivými UV lúčmi.
Zdravšia čokoláda konzumujúca mozog pomáha udržiavať koncentráciu, pamäť a ľahšie zvládať každodenné stresy.
Viac lásky – o afrodiziakálnom účinku čokolády sa už popísalo veľa príbehov, od Casanova, ktorý tvrdil, že bez šálky čokolády nemôžete ísť dobyť ženy.


Vedecký výskum prispieva k šíreniu pozitívnych poznatkov o výhodách konzumácie čokolády, ale sami to aj cítime. Dajte si sústo z tejto dokonalej božskej zmesi kakaa, mlieka a cukru a už pri konzumácii pocítite, o koľko ste spokojnejší.