Viete, čo sa skrýva za slovom biorytmus, ako funguje počas dňa a čo má spoločné s cereálnym nápojom?

V rytme bio

Biorytmy v princípe vyjadrujú priebežné zmeny vo fyzickej, emocionálnej a intelektuálnej kondícii človeka. Fyzický biorytmus človeka je zodpovedný za silu, výdrž, sebadôveru, energiu, odvahu i agresivitu. Emocionálny biorytmus určuje nálady, kreativitu, duševnú pohodu a emocionálnu citlivosť. Intelektuálny biorytmus vplýva na silu rozumu, vnímanie, schopnosť robiť rozhodnutia a triezvo uvažovať. Aby ste si ho nepomýlili s „rytmom”, ktorý patrí skôr do sfér ezoterických, jeho presnejšie pomenovanie je cirkadiánny rytmus a, zjednodušene povedané, ide o kolísanie aktivity a bdelosti v priebehu jednotlivých fáz dňa.

Spať či nespať?

Milovníci kávy môžu mať biorytmus vplyvom povzbudzujúcich účinkov kofeínu „rozhasený“, pretože bol umelo ovplyvnený. Kto však chce žiť v súlade so svojím telom a prírodou, mal by denne spať 7 až 8 hodín. Nie vždy sa to, pravda, dá, pretože v súčasnej rýchlej dobe máme milión povinností, niekedy sa chceme v noci zabávať a niekedy nás budia deti.

Ak sa nám však podarí dodržiavať spomínaný priemer aspoň sčasti, je to v poriadku, na škodu zároveň nie je pospať si aj trošku dlhšie. Spozornieť určite treba, ak deti neplačú, povinnosti netlačia, zábava je odložená na inokedy a spánok aj tak neprichádza. Vtedy už nastáva problém, ktorý by sme mali riešiť. Biorytmus (aktivita, fyzická kondícia aj nálada) je rozhodený možno práve pre množstvo kávy vypitej v priebehu dňa.

Vtedy môže pomôcť šálka lahodného rozpustného cereálneho nápoja, a to aj večer namiesto osvedčeného „uspávača“ – mlieka s medom. Dokonca chutí oveľa lepšie. Čo sa týka mlieka, to sa dá v cereálnych nápojoch využiť na mnoho spôsobov – studené, teplé, spenené. Zalievať môžeme kravským, ryžovým, mandľovým, kokosovým a všetkými ostatnými, ktoré sú nám pochuti. Pôžitok bude dokonalý a prínos pre zdravie tiež.

Zvýšte príjem vlákniny

Obilniny u nás pestujeme odnepamäti a sú hlavnou zložkou našej stravy. Sú významným zdrojom energie pre náš organizmus, pretože obsahujú sacharidy a škrob. Vedeli ste však, že práve tieto plodiny vám môžu pomôcť udržať sa v kondícii?

Jednou z možností, ako dostať do svojho tela obilniny, je popíjanie rozpustného cereálneho nápoja, ktorý sa dá pripraviť na mnoho spôsobov. S mliekom či bez neho, studený či teplý, jednoducho akokoľvek. Stále to však bude cereálny nápoj s obsahom živín, ktoré nášmu telu prospievajú. Cereálny nápoj sa skladá z rôznych druhov obilnín ako jačmeň a raž, na vylepšenie chuti je doň pridaná čakanka a cukrová repa.

Ak ste si mysleli, že chutná cereálna zmes v pohári je jediná možnosť využitia, radi vás vyvedieme z omylu. Rozpustná cereálna zmes nájde svoje uplatnenie aj v kuchyni. Už ste niekedy ochutnali skvelé cereálne makarónky, chia puding s cereálnou zmesou alebo nápadité ľadové kocky vyrobené z cereálnej zmesi? Môžeme potvrdiť, že všetky tieto dobroty sú jedným slovom vynikajúce.

Skúste do svojho jedálnička zaradiť cereálnu zmes, ktorá okrem výbornej chuti obsahuje aj dôležité živiny. Je to 100 % prírodný výrobok a pre „vyznávačov“ zdravého stravovania je ako stvorená, pretože má vysoký obsah vlákniny, obohacuje organizmus o isté množstvo vitamínov, minerálov, energie a rehydratuje ho.

Rozhýbte sa

Aby ste boli fit, okrem zvýšeného príjmu vlákniny by ste sa mali aj hýbať. To znamená, že minimálne dvakrát do týždňa by ste si mali zacvičiť. Nemusíte sa hodiny trápiť v posilňovni. Cvičiť môžete aj doma. Okrem cvičenia vás môžu do formy dostať aj prechádzky v prírode či turistika. Počas leta je možností naozaj neúrekom, stačí si len vybrať. A po dobrom cvičení alebo prechádzke si môžete spríjemniť deň cereálnym nápojom INKA.