Alaska je značka, ktorá sa zaoberá výrobou tradičných kukuričných trubičiek plnených lahodným krémov rôznych príchutí. Tieto produkty vyrába spoločnosť ALASKA FOODS s.r.o. so sídlom vo Vajkovciach. V tejto kombinácii vzniká lahodná maškrta, ktorá je cenovo dostupná a chuťovo originálna. Okrem toho, že ide o chutnú maškrtu určite oceníte, že je vyrábaná bez konzervačných a syntetických látok.

Výroba

Výroba kukuričných trubičiek Alaska prebieha vo výrobnej hale vo Vajkoviciach. Pri výrobe produktov je používaný repkový a palmový olej s RSPO certifikátom. V dohľadnej dobe však spoločnosť prechádza na nové plnky bez palmového oleja. Trubičky sú vyrábané z kukurice. Tá má sama o sebe veľké množstvo živín a je nutrične bohatá na vitamíny a minerálne látky. Kukurica by mala byť dôležitou zložkou stravy najmä u vyvíjajúcich sa detí, u ktorých podporuje správny vývin a rast. Rovnako má aj význam u dospelých, ktorým dodáva energiu a vitalitu.

Ide o chránenú značku vo všetkých krajinách Európskej únie, ale aj v iných krajinách sveta. Okrem Slovenska sa už produkty tejto značky dostali aj na trhy iných krajín. Tieto kukuričné trubičky majú u zákazníkov veľkú obľubu najmä kvôli výhodnej cene, bezlepkovému zloženiu a udržateľnému spôsobu výroby.

Alaska totiž patrí medzi značky, ktoré ukazujú, že sa dá vyrábať zdravé produkty a brať pritom ohľad aj na životné prostredie. Priamo na stránkach môžete nájsť všetky dôležité certifikáty, ktoré spoločnosť získala. Produkty nájdete v bežných potravinových reťazcoch.

Produkty Alaska

Alaska sa v súčasnosti zameriava len na výrobu kukuričných trubičiek s rôznymi náplňami. V sortimente nájdete:

  • kukuričné trubičky plnené kakaovým krémom (83%)
  • kukuričné trubičky plnené mliečnym krémom (83%)
  • kukuričné trubičky plnené krémom s kokosovou príchuťou (83%)
  • kukuričné trubičky plnené krémom s lieskovo-orieškovou príchuťou (83%)

Kukuričné trubičky sú výbornou náhradou za nezdravé sladkosti. Majú totiž vynikajúce zloženie a dobré nutričné hodnoty. Zároveň však ide o veľmi chutné sladkosti, ktoré sú vyrábané bez zbytočnej chémie a výroba je tiež ohľaduplná k životnému prostrediu. Produkty sú vhodné aj pre celiatikov. Vyberajte si produkty, ktoré podporujú svojou výrobou dobré veci a sú zdravé pre vaše telo.